Cykle

Cykle które polecamy:

Krótka historia polskiego kina cz. II
Krótka historia polskiego kina cz. II
Po sukcesie pierwszej edycji „Krótkiej historii polskiego kina” czas na część drugą. Zapraszamy na „Krótką historię polskiego kina część II.: twórcy osobni”. Kontynuacja przeglądu zawiera wybitne dzieła stworzone przez twórców, którzy nie wpisywali się w wiodące nurty, często stronili od grup twórczych czy formacji artystycznych. Byli swoistymi wolnymi elektronami, których filmy posiadały pewien osobisty sznyt. Były nie do pomylenia z dziełami kogokolwiek innego, autorskie, osobne. Tacy twórcy i twórczynie, często działający na marginesie i podążający własnymi ścieżkami, po latach zyskiwali status wizjonerów. I faktycznie pchali polskie kino na nowe, niezbadane ścieżki. Ich filmy, mimo, że często nie dające się prosto zaszufladkować, nieoczywiste i zaskakujące, nadal olśniewają świeżością formy i prawdziwie autorskim wymiarem. W przeglądzie znalazły się zarówno odważne eksperymenty formalne jak i nieoczywiste filmy gatunkowe. Dzieła kultowe i zapomniane arcydzieła. Ale przede wszystkim filmy, które, także dzięki wspaniałej cyfrowej rekonstrukcji, nadają się idealnie do ponownego odkrycia w kinach. Tytuły: 1. LUTY - Ostatni dzień lata, reż. Tadeusz Konwicki 1958 2. MARZEC - Nóż w wodzie, reż. Roman Polański 1962 3. KWIECIEŃ - Ręce do góry, reż. Jerzy Skolimowski 1967 4. MAJ - Słońce wschodzi raz na dzień, reż. Henryk Kluba 1967 5. CZERWIEC - Trzecia część nocy, reż. Andrzej Żuławski 1971 6. LIPIEC - Na wylot, reż. Grzegorz Królikiewicz, 1972 7. SIERPIEŃ - Rejs, reż. Marek Piwowski, 1970 8. WRZESIEŃ - Konopielka, reż. Witold Leszczyński 1982 9. PAŹDZIERNIK - Krzyk, reż. Barbara Sass 1983 10. LISTOPAD - O-bi O-ba. Koniec cywilizacji, reż. Piotr Szulkin 1984 Organizator przeglądu: Stowarzyszenie Kin Studyjnych Kurator przeglądu: Tomasz Kolankiewicz Partnerzy: WFDiF, DI Factory Przegląd współfinansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
Więcej
Wydarzenia Specjalne
Wydarzenia Specjalne
Premiery, spotkania z twórcami i wyjątkowymi gośćmi.
Więcej
JANOSIK POD GWIAZDAMI
JANOSIK POD GWIAZDAMI
Janosik pod gwiazdami to alternatywa dla tych widzów, którzy kochają kino, a jednocześnie chcą wykorzystać letnie miesiące poza murami. Kino pod gwiazdami daje możliwość obcowania z filmem w atmosferze starego pięknego żywieckiego parku Habsburgów. Jest doskonałą propozycją dla mieszkańców oraz turystów, którzy odwiedzając miasto mogą jednocześnie zasmakować w ciekawych propozycjach filmowych. W tym roku przygotowaliśmy sześć spotkań filmowych z kinem familijnym i filmami dla dorosłych. Wszystkie odbędą się w Parku Habsburgów, tuż obok Muzeum Żywieckiego przy wsparciu Miasta i Starostwa Powiatowego. Na otwarcie i zamknięcie wakacji zaprosimy rodziny z dzieciakami na kino familijne. Bilet wstępu dostępny na www.kinojanosik.pl online lub w kasie kina (10 zł).
Więcej
JANOSIK JEST KOBIETĄ
JANOSIK JEST KOBIETĄ
"Janosik jest Kobietą" to program nowych wydarzeń adresowanych do Pań. Spotkania, debaty i dyskusje będą połączone z projekcjami filmowymi. Wszystkie spotkania będą dotyczyły KOBIET, ich udziału w różnych sektorach zawodowych, ich rolach społecznych, a także życiu rodzinnym. Na spotkania zapraszamy ekspertki w dziedzinie psychologii, filmu czy literatury. Filmy wybieramy tak, żeby były nie tylko rozrywką, ale przede wszystkim inspirowały i pozwalały lepiej zrozumieć siebie i otaczającą rzeczywistość.
Więcej
JANOSIK SZKRABOM
JANOSIK SZKRABOM
Więcej
NIEDZIELA Z DOKUMENTEM
NIEDZIELA Z DOKUMENTEM
Więcej
JANOSIKOWY KLUB SENIORA
JANOSIKOWY KLUB SENIORA
W każdy drugi wtorek miesiąca zapraszamy naszych Seniorów na specjalnie dla nich wybrany film.
Więcej
SZTUKA NA EKRANIE
SZTUKA NA EKRANIE
NOWY SEZON Z LONDYŃSKIEJ SCENY CZYLI RETRANSMISJE Z TEATRU NARODOWEGO W LONDYNIE NA JANOSIKOWYM EKRANIE
Więcej
JANOSIK DZIECIOM
JANOSIK DZIECIOM
Wybierane przez nas propozycje do cyklu Janosik Dzieciom niosą ze sobą uniwersalne przesłania i wartości. Mamy nadzieję, że staną się punktem wyjścia do ciekawych i ważnych rozmów z pociechami.
Więcej
KLUB FILMOWY URANIA
KLUB FILMOWY URANIA
W każdą środę spotykamy się o godz. 20.00, by po każdej uczcie filmowej móc jeszcze podskutować.
Więcej
Wydarzenia
 
wykład Biologiczne fundamenty empatii i spotkanie z profesorem Markiem Kaczmarzykiem
Więcej 15 kwietnia 2024
 
Głosowanie NAGRODA PUBLICZNOŚCI LUX 2024
Więcej
 
OGÓLNOPOLSKI SZKOLNY KONKURS FILMOWY „POINT OF VIEW”
Więcej
Cykle
 
KLUB FILMOWY URANIA
Więcej 20 marca 2024
 
NIEDZIELA Z DOKUMENTEM
Więcej 14 kwietnia 2024
 
Krótka historia polskiego kina cz. II
Więcej 14 kwietnia 2024
Filmy
 
Sci-Fi Diuna: Część druga [dubbing]
Więcej
 
Animacja, przygodowy, komedia Kung Fu Panda 4
Więcej 19 marca 2024
 
Komedia rom. Miłość jak miód
Więcej 19 marca 2024
Repertuar na dziś