MARATON HALLOWEEN

MARATON STRACHU

31 PAŹDZIERNIKA 2016, GODZ. 20.00

Coś Za Mną Chodzi

 

COS ZA MNA CHODZIPremiera kinowa:  2015
Gatunek: horror
Produkcja: USA 2014
Reżyseria:David Robert Mitchell
Obsada: Maika Monroe („Gość”, „Długi wrześniowy weekend”, „Bling Ring”, „Bez względu na cenę”), Keir Gilchrist („Dead Silence”, „Dark Summer”), Daniel Zovatto („Innocence”, „Laggies”), Jake Weary („Szkoła zgorszenia”, „Zombeavers”, serial „Stalker”), Olivia Luccardi („Scenariusz na miłość”), Lili Sepe (serial „Lizzie McGuire”)

 

 

 

 

Przełomowy dla swojego gatunku, jak niegdyś „Krzyk” Wesa Cravena i „Piła” Jamesa Wana, nowatorski film grozy, jeszcze przed wejściem na ekrany kin – po kilku pokazach festiwalowych – obwołano jednym z najlepszych i najoryginalniejszych horrorów amerykańskich XXI wieku. „Coś za mną chodzi” w reżyserii Davida Roberta Mitchella to z jednej strony ukłon w stronę młodzieżowych slasherów z lat 90., a z drugiej dowód na to, że w gatunku tym wciąż jeszcze nie powiedziano ostatniego słowa!

19-letnia Jay (Maika Monroe) prześladowana jest przez tajemniczą siłę. Niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku, gdyż zło może przybrać postać dowolnej osoby – nieznajomego, albo kogoś z najbliższego otoczenia Jay. Dziewczyna, wspierana przez grupkę przyjaciół, desperacko walczy, by przetrwać i znaleźć sposób na powstrzymanie złowrogiej mocy.
Przerażający! Trzyma w napięciu od początku do końcaThe Hollywood Reporter
Totalnie nieprzewidywalny Variety
Zawładnie waszymi zmysłami. Pomysłowy, subtelny, a jednocześnie przerażającyThe Telegraph
Tak zmyślnie zrobiony, że niewątpliwie zainteresuje nie tylko fanów gatunkuScreen Daily
Horror, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliście! Indiewire
Jeden z 25 najlepszych horrorów XXI wieku Indiewire
Przełomowy w swoim gatunku. Niekwestionowany hit roku!Total Film
Prawdziwa przyjemność oglądaniaFilm4
Autentycznie przerażający. Zawładnie nocnymi koszmarami nawet najbardziej wyrobionego fana horrorówEmpire

Taśmy Watykanu

 

taśmy watykanuPremiera kinowa:  2015
Gatunek: horror
Produkcja: USA 2014
Reżyseria: Mark Neveldine („Adrenalina”, „Adrenalina 2. Pod napięciem”, „Gamer”)
Scenariusz: Chris Morgan („Wanted – Ścigani”, „Szybko i wściekle”, „Szybcy i wściekli 5-7”), Christopher Borrelli („Zabójczy szept”, „Armageddon”, „Con Air: Lot skazańców”)
Obsada: Michael Peña („Bogowie ulicy”, „Gangster Squad. Pogromcy mafii”, „American Hustle”, „Babel”, „Miasto gniewu”), Olivia Dudley („Dyktator”, „Czarnobyl. Reaktor strachu”, „CSI: Kryminalne zagadki Miami”), Kathleen Robertson („Hollywoodland”, „Straszny film 2”, „Sam”, „Three Days in Havana”), Djimon Hounsou („Krwawy diament”, „Wyspa”, „Gladiator”, „Constantine”), Peter Andersson („Jack Ryan: Teoria chaosu”, „Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”, „Plotka”)

Scenarzysta „Szybkich i wściekłych” –najpopularniejszego cyklu hitów Universal Studios ostatnich lat oraz autor efektów specjalnych do hollywoodzkich superprodukcji „Armageddon” i „Con Air: Lot skazańców” odkrywają jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic Watykanu – historię krwawych egzorcyzmów, które czarnymi zgłoskami zapisały się w kościelnych kronikach opętania.

27-letnia Angela Holme  w zagadkowy sposób sprowadza cierpienie i śmierć na każdego, kto znajdzie się w jej pobliżu. Miejscowy ksiądz, ojciec Lozano, zaczyna badać jej przypadek i dochodzi do wniosku, że kobieta padła ofiarą opętania. Bezradny w konfrontacji z nieczystymi siłami, zwraca się o pomoc do władz Kościoła. Na prośbę kapłana, Watykan wysyła na miejsce parę doświadczonych egzorcystów – kardynała Bruuna i asystującego mu wikariusza Imaniego. Duchowni nie wiedzą, że wkrótce przyjdzie im się zmierzyć ze starożytnym demonem, którego szatańskie moce wykraczają poza wszystko, z czym dotychczas mieli do czynienia.

Babadook

„Babadook” to jeden z najoryginalniejszych i najciekawszych horrorów ostatnich lat nawiązujący formalnie do takich arcydzieł gatunku jak: „Wstręt”, „Dziecko Rosemary” Romana Polańskiego czy niedawne „Musimy porozmawiać o Kevinie”. Matkę i jej sześcioletniego synka nawiedza nocami dziwaczny, tajemniczy stwór. Czy dziwne zjawisko jest realne, czy może jest wynikiem pogłębiającej się alienacji i psychozy bohaterów? Duszną, gęstą, schizofreniczną atmosferę filmu pogłębiajądodatkowo mistrzowskie zdjęcia polskiego operatora Radka Ładczuka, znanego z takich filmów jak „Jesteś Bogiem” czy „Sala samobójców”.

Premiera kinowa:  2015
Gatunek: horror
Produkcja: USA 2014

Reżyseria: Jennifer Kent
 

Comments are closed.