FERIE PO ZBÓJU

FERIE PO ZBÓJU

Po raz kolejny organizujemy w kinie Janosik w Żywcu dla dzieciaków specjalne, bo tańsze niż zazwyczaj, projekcje filmowe.

Na godzinę 10.00 zapraszamy dzieci młodsze- przedszkolaki i uczniów klas 1- 3, zaś na 12.00 dzieci nieco starsze.

Nasze propozycje to m. in. najnowsza rosyjska animacja o mroznej Królowej Śniegu, sensacyjna fabuła przeniesiona z książki na duży ekran, w której Lasse i Maja rozwiązują kolejną detektywistyczną zagadkę czy zabawne animowane „Bociany”.

Program:

17.01, wtorek
10.00 Bociany/ wiek: b.o., animacja, USA, reż. N. Stoller, 87′
12.00 Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra/ wiek: 8+, familijny, Szwecja, 71′

18.01, środa
10.00 Królowa śniegu 3: Ogień i lód/ wiek: b.ob., animacja, Rosja, 80′
12.00 Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra/ wiek: 8+, familijny, Szwecja, 71′

19.01, czwartek
10.00 Królowa śniegu 3: Ogień i lód/ wiek: b.ob., animacja, Rosja, 80′
12.00 Przygody Fina/ 8+, familijny, Holandia, reż. F. Weisz, 90′

24.01, wtorek
10.00 Bociany/ wiek: b.o., animacja, USA, reż. N. Stoller, 87′
12.00 Przygody Fina/ 8+, familijny, Holandia, reż. F. Weisz, 90′

25.01, środa
10.00 Królowa śniegu 3: Ogień i lód/ wiek: b.ob., animacja, Rosja, 80′
12.00 Przygody Fina/ 8+, familijny, Holandia, reż. F. Weisz, 90′

26.01, czwartek
10.00 Królowa śniegu 3: Ogień i lód/ wiek: b.ob., animacja, Rosja, 80′
12.00 Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra/ wiek: 8+, familijny, Szwecja, 71′

Ceny biletów:
8 zł
5 zł/ grupowy( przy min. 15 osobach)

Bociany [2D]

Termin: 17 i 24 stycznia, godz.10.00

bociany_plakatUSA, 2016
Gatunek: Animacja, Komedia
Scenariusz: Nicholas Stoller
Reżyseria: Nicholas Stoller, Doug Sweetland
Producent: Warner Bros. Animation
Napisy: dubbing
Czas trwania: 100 min
Bociany przynoszą dzieci… A przynajmniej tak było kiedyś. Teraz bowiem zajmują się dostarczaniem przesyłek dla światowego giganta sprzedaży internetowej Cornerstore.com. Junior to najlepszy kurier w firmie, który na dodatek spodziewa się awansu. Przypadkowo jednak pod jego nadzorem zostaje uruchomiona linia produkująca dzieci. W efekcie na świat zupełnie bezprawnie przychodzi śliczna dziewczynka. Junior nie ma wyjścia – musi podrzucić komuś ten kłopotliwy prezent, zanim szef się zorientuje. Wraz z Tulip, jedyną dziewczyną na Bocianiej Górze, wyrusza na pierwszą w życiu misję „narodziny”. Szalona podróż może sprawić, że powiększy się niejedna rodzina, a bociany odzyskają właściwą rolę w świecie. (kinoinfo.pl)

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra

Termin: 17, 18 i 26 stycznia o godz. 12.00

biuro_detektywistyczne_lassego_i_maiSzwecja, 2015
Gatunek: aktorski
Reżyseria: P. Klänge, W. Söderlund
Obsada:
Czas trwania: 80 min

Na fali wielkiej popularności szwedzkiego kryminału, trafia do nas szwedzki kryminał dla dzieci. „BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI” w reżyserii Pontusa Klänge i Waltera Söderlunda Sprawnie opowiedziana historia, klimat małego, pozornie sennego szwedz­kiego miasteczka, ciekawe i zabawne typy ludzkie i dwójka bystrych dzieciaków. Nie ma tu przerażających zbrodni ani groźnych przestępców, jest za to wartka akcja i tajemnica, którą rozwiązać może tylko Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. To familijne kino przygodowe, film o przyjaźni i o tym, że warto mieć marzenia i pasje. Pełne humoru i zaskaku­jących zwrotów akcji przygody dwójki małoletnich detektywów. Film, który w lekki, pozbawiony dydaktyzmu sposób, propaguje prawdziwe szwedzkie wartości: wielokulturowość, podmiotowy stosunek do dzieci, równouprawnienie. Nagradzany na międzynarodowych festiwalach dla dzieci i młodzieży – szwedzki film przygodowy z fantastycznym polskim dubbingiem!

To kolejna część przygód ulubionych bohaterów znanych z książek Martina Widmarka i Heleny Willis o parze młodych detektywów z Valleby. Tym razem Lasse i Maja będą mieli do rozwiązania zagadkę zniknięcia wspaniałego rodowego klejnotu, Stelli Nostry. Zwaśnione włoskie rody, ich historia i wiszący w powietrzu nowy konflikt – detektywi będą pracować w trudnych warunkach.

…W małym cichym szwedzkim miasteczku Valleby trwają gorączkowe przygotowania do ślubu dwojga młodych właścicieli miejscowej kawiarni: Dina Paniniego i Sary Bernard. Młodzi detektywi Lasse i Maja pomagają przyjaciołom w przygotowaniach do uroczystości. Kiedy jednak do Valleby przybywają krewni pary młodej, Panini ze strony Dina i Biscotti ze strony Sary – okazuje się, że należą do zwalczających się nawzajem sycylijskich rodzin mafijnych. Na czele obu z nich stoją dwie prawdziwe matki chrzestne: ostra jak peperoni Bresaola i zabójczo słodka Clara. Ślub Dina i Sary zawisa na włosku. Sytuacja robi się tym bardziej gorąca, że z sejfu ginie drogocenny klejnot jednej z rodzin – diament Stella Nostra. Czy Lassemu i Mai uda się zapobiec wojnie mafii w spokojnym dotąd Valleby i doprowadzić do ślubu Sary i Dina?

Królowa śniegu 3. Ogień i lód

Termin: 18, 19, 25 i 26 stycznia o godz. 10.00

krolowaRosja, 2016
Gatunek: animacja
Producent: Wizart Animation
Czas trwania: 80 min

Bohaterowie przebojowej serii filmów animowanych opartych na najpiękniejszej baśni HANSA CHRISTIANA ANDERSENA powracają po raz trzeci! Kai, Gerda, waleczna łasiczka i gadatliwy troll Orm ruszają na kolejne spotkanie z przygodą. Jak zapowiadają twórcy, historia nabierze zupełnie nowego wymiaru. Do grona scenarzystów dołączył Robert Lence, współtwórca nominowanego do Oscara i Złotych Globów „DAWNO TEMU W TRAWIE” studia Pixar, „ROGATEGO RANCZA” oraz nagrodzonej dwoma Oscarami „PIĘKNEJ I BESTII” Disneya.
(mat. dystrybutora)

Przygody Finna

Termin: 19, 24 i 25 stycznia o godz. 12.00

finHolandia, 2013
Gatunek: familijny
Reżyseria: Frans Weisz
Producent: Flinck Film
Obsada: Mels van der Hoeven, Daan Schuurmans, Jan Decleir, Justin Emanuels
Czas trwania: 90 min
Finn jest wrażliwym chłopcem, wychowywanym przez samotnego ojca. Pewnego dnia postanawia pobierać lekcje gry na skrzypcach, jednak z niezrozumiałych powodów ojciec Finna nie zgadza się na to.
(mat. dystrybutora)

A tak było w roku ubiegłym. Prezentujemy wspomnień garść …

2015 Ferie po zbóju

 

IMG_6871

IMG_2088

 

 

 

 

 

 

FERIE PO ZBÓJU

2 – 12.02, 11.00/13.00*

Nasze Ferie po zbóju odbywają się już po raz trzeci. Poprzez bajkę nie tylko będziemy się bawić, ale i uczyć. Dlatego  po  każdym bajkowym spotkaniu cudowna para ludzi przeprowadzi warsztaty, nawiązując do animacji, poruszając istotne zagadnienia, z nich wynikające.

 Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona do 25 osób/każde, dlatego prosimy o wypełnienie kwestionariusza, który znajduje się w kasie kina i uregulowania odpłatności w wysokości 13 zł (w tym bajka i warsztaty).

Dla osób zainteresowanych udziałem dzieci w warsztatach pozostawiamy do zapoznania się regulamin warsztatów i kartę zgłoszenia. Warto zaznaczyć, że nadesłanie lub dostarczenie kwestionariusza jest w pełni kompletne po uiszczeniu opłaty za udział w warsztatach.

regulamin_Ferie    zgłoszenie_FERIE

PROGRAM:

 

2.02, poniedziałek, godz.11.00

KRUDOWIE/ animacja, USA, reż. Ch. Sanders, K. De Micco, 98’

WARSZTATY: DOMOWO, godz.13.00

Krudowie mieszkali w jaskini – to było ich bezpieczne schronienie, ich dom. Wybierzemy się w podróż i zobaczymy jak wyglądają domy ludzi w różnych częściach świata. Jak i z czego są zbudowane. Domy skalne, podziemne, pływające, domy wieże i przenośne jurty. Zabawimy się w architektów i zbudujemy własne konstrukcje. Zajrzymy też do kuchni i prześledzimy co tam pod pokrywką się gotuje. Oczywiście założymy też kucharskie czapki i sami będziemy gotować!

 

05.02 czwartek, godz.11.00

JAK WYTRESOWAĆ SMOKA 2/ animacja, USA, reż. D. De Blois, 105’

WARSZTATY: SMOCZE WARSZTATY, godz.13.00

Smoki to przepiękne i tajemnicze stworzenia. Dobre czy złe? Opowiemy o smokach w Europie i Azji. Których należało się bać? Które były związane blisko z ludźmi? Które przynosiły szczęście? Pojedziemy tam, gdzie smoków jest najwięcej – do Azji. Opowiemy o ludziach, o tym jak żyją, w jakim mówią języku. Zobaczymy ręcznie szyte ubrania i charakterystyczne kapelusze, bez których lepiej nie wychodzić w porze deszczowej z domu – oczywiście wszystko będzie można przymierzyć. A na koniec każdy z uczestników wysypie kolorowymi piaskami smoka, w formie mandali. Czyli wyciszamy się, uspokajamy, skupiamy…

 

9.02 poniedziałek, godz.11.00

TAJEMNICA ZIELONEGO KRÓLESTWA/animacja, USA, reż. Ch. Wedge, 102’

WARSZTATY: PAPIEROWY ZAWRÓT GŁOWY, godz.13.00

Postaramy się powalczyć o las. Ludzie od zawsze czuli potrzebę przekazywania mądrości, tradycji, pieśni, opowieści swoim potomkom. Dlatego powstały malowidła naskalne, pisano hieroglify, stworzono runy. Książki, gazety, zeszyty towarzyszą nam każdego dnia – a z czego się to wszystko robi? W czasie tych warsztatów opowiemy o tym, co to jest papier, jak się go robi i jak zwykle czeka nas dużo pracy – własnoręcznie zrobimy kartkę papieru! Ale drzew nie będziemy ścinać – opowiemy co to takiego recykling i zrobimy eko-papier.

 

12.02 czwartek, godz.11.00

PAN PEABODY I SHERMAN/animacja, USA, reż. R. Minkoff, 92’

WARSZTATY: KAPSUŁA CZASU, godz.13.00

Wsiadamy do kapsuły i tak jak pan Peabody i Sherman ruszamy w podróż po Afryce. Gdzie nas przeniesie – zobaczymy… Wybierzemy razem ciekawe miejsca. Może uda się odkryć tajemnicę zaklinaczy węży. Zobaczyć i rozpoznać zwierzęta żyjące w Afryce. Może dotrzemy na pustynię i nauczymy się wiązać turbany. Dotrzemy na targowiska, do garncarzy i piekarzy… Przeniesiemy się w czasie i miejscu.

 

Ceny:

seans- 8 zł/6 zł (grupowy)

warsztaty- 5 zł(5+ lub 3+ pod opieką rodzica)

 

Warsztaty poprowadzi przemiła para etnologów: Ania Czapek i Piotr Mojżyszek.

Sami o sobie piszą: …”

Wymyśliliśmy sobie naszą pracę! Chyba najlepsza rzecz jaką można zrobić – wymyślić sobie pracę i żyć na swój własny sposób. Robić to co odpowiada naszemu talentowi, aspiracjom i przynosi radość. Po prostu cisnąć swoją drogą i realizować pasje i marzenia. Piękna sprawa, polecamy wszystkim. Kombinowaliśmy i robiliśmy różne rzeczy – od mycia garów, podnoszenia worów z cukrem i serwowania kawy na plaży, po kino, farmaceutykę i krojenie pomidorów. W końcu zatrzymaliśmy się na chwilę, zastanowiliśmy, rozejrzeliśmy i po prostu przyszło…

Opowiadamy o świecie – podróżujemy, staramy się poznać i zrozumieć świat. No i trochę go opisać, poopowiadać o nim…”
aip_opowiadamy

 http://opowiadamyoswiecie.pl/

 

 

 

Comments are closed.